Voimatassulaiset

Eeva Kahilaniemi

Eeva_netti

Eeva on Voimatassun palveluiden sydän, ikuinen uuden opiskelija, innovoija ja monitoiminainen, joka ei pelkää tarttua haasteisiin tai kehittää uutta. Eeva on yrityksen toimitusjohtaja ja koulutukseltaan toimintaterapeutti (AMK) ja yhteisöpedagogi (AMK).

Eevaan voit tutustua paremmin toimintaterapeutit-sivulta.

Puhelin: 040 358 9827
Sähköposti: voimatassu@voimatassu.fi

Tomi Vähä-Kouvola

Tomi-netti

Tomi on Voimatassun vahva taustatuki ja yrityksen osakas.  Tomi huolehtii käytännön tietotekniikkaan liittyvistä asioista sekä on mukana Lasten yhteisöllisessä ryhmätoiminnassa perheen isäntänä. Tomi on palkkatöissä toisaalla ja osallistuu Voimatassun toiminnoissa lähinnä teknisiin asioihin naisväen keskittyessä enemmän sisällöllisiin. Tomi toimii sivutoimisesti myös tieisännöitsijänä Tapconetilla.

Puhelin: 045 208 3413 (tavoitat parhaiten arkisin klo 16-19)
tomi@voimatassu.fi

Erja Kahilaniemi

siluetti nainen

Erja on Voimatassun vahva taustatuki ja yrityksen osakas. Erja vastaa lukukoirakerhotoiminnasta Teiskossa, vaikka muuten viettääkin ”rauhallisia” eläkepäiviä Voimatassun pikkuväestä huolehtien aikuisten tehdessä töitä.

  • Kasvatustieteiden maisteri, luokanopettaja (eläkkeellä)
  • Koirat kasvatus- ja kuntoutustyössä -ohjaaja
  • Green Care -menetelmien, eläinavusteisen työskentelyn sekä koirien käyttäytymistieteiden koulutuksia ja seminaareja

Reeta Manner

Reeta_netti

Reeta työskentelee toimintaterapeuttina.

Tavoitat Reetan töistä meiltä pääasiassa maanantaista keskiviikkoon.

Reetaan voit tutustua paremmin toimintaterapeutit-sivulta.

Puhelin: 045 329 7933
reeta@voimatassu.fi

Susanna Ahonen

Susanna-netti-iso

Susanna työskentelee toimintaterapeuttina.

Puhelin: 050 533 8311
susanna@voimatassu.fi

Susannaan voit tutustua paremmin toimintaterapeutit-sivulta.

Johanna Ervast

Johanna-netti

Johanna työskentelee toimintaterapeuttina ja tekee NUOTTI-valmennuksen kesäsijaistamista.

Puhelin: 050 513 7700
johanna@voimatassu.fi

Johannaan voit tutustua paremmin toimintaterapeutit-sivulta.

Titta Mattila

Titta_netti

Titta työskentelee NUOTTI-valmentajana.

Tavoitat Titan varmimmin meiltä maanantaista torstaihin.

Puhelin: 045 270 1700
titta@voimatassu.fi

Tittaan voit tutustua paremmin NUOTTI-valmennuksen sivuilta. 

Minna Latvala

Minna_netti

Minna työskentelee NUOTTI-valmentajana.

Puhelin: 045 3129559
minna@voimatassu.fi

Minna voit tutustua paremmin NUOTTI-valmennuksen sivuilta. 

Pauliina Hautala

Pauliina_netti

Alihankintayhteistyössä:

Voimatassu -palvelut tekee alihankinta-yhteistyötä sosionomi ja kuvataiteilija Pauliina Hautalan (Tmi Pauliina Hautalan/Latvarellin) kanssa muun muassa Voimavaunu -liikkuva tila palveluiden sekä lasten yhteisöllisen ryhmätoiminnan osalta.

Puhelin: 044 318 7543

pauliina@pauliinahautala.fi

Valma, lapinporokoira

voimatassu_kirja-1936

Koirat kasvatus- ja kuntoutustyössä ry työnäyttö 2018

Ruu, labradorinnoutajamix

rajattu-valma

Koirat kasvatus- ja kuntoutustyössä ry työnäyttö 2018